Токио Олимпиада оюндарына барчу делегациянын курамы белгилүү болду

Токиодогу Олимпиада оюндарына Кыргызстандан барчу делегациянын курамы белгилүү болду.

Делегация мүчөлөрү:

Улутттук олимпиада комитетинин жана Спорт министрлигинин штабы

Миссиянын башчысы — Эргешов Саламат, КР УОКтун Башкы катчысы

— Жумагазиева Чолпон, УОКтун кызматкери

— Нурлан Исмаилов, спорттун олимпиадалык түрлөрү боюнча дирекциянын директору

— Марат Аскарбеков, Кыргыз Республикасынын Жаштар иштери, дене тарбия жана спорт боюнча мамлекеттик агенттигинин Спорт бөлүмүнүн башчысы

Пресс-атташе — Кабыл Макешов, КР УОК Аткаруу комитетинин мүчөсү жана Кыргыз Республикасынын Спорт журналисттери федерациясынын башкы катчысы

Федерациянын өкүлдөрү:

— Шаршенбек Абдыкеримов, КР УОКтун президенти

— Канат Аманкулов, КР УОКтун биринчи вице-президенти

— Жолдошбек Көлбаев, Азия дзюдо бирлигинин вице-президенти

— Мелис Турганбаев, UWW Aзиянын вице-президенти

Олимпиадага бара турган Кыргызстандын курама командасы:

  • Грек-рим күрөшү:

60 кг – Жоламан Шаршенбеков,

77 кг – Акжол Махмудов,

87 кг – Атабек Азисбеков,

97 кг –Үзүр Жузупбеков,

Башкы машыктыруучу –Азат Эркимбаев,

Улук машыктыруучу – Улукбек Карачолоков.

Эркин күрөш (мырзалар):

65 кг – Эрназар Акматалиев,

125 кг – Айаал Лазарев,

Башкы машыктыруучу – Руслан Мажинов,

Улук машыктыруучу – Сүймөнкул Табалды уулу.

Эркин күрөш (кыз-келиндер):

62 кг – Айсулуу Тыныбекова,

68 кг – Мээрим Жуманазарова,

76 кг – Айпери Медет кызы,

Башкы машыктыруучу – Нурбек Изабеков,

Улук машыктыруучу – Байгазы Кенжебаев.

  • Дзюдо:

81 кг – Владимир Золоев,

Башкы машыктыруучу – Абдужалил Юнусов.

  • Оор атлетика:

94 кг – Бакдөөлөт Расулбеков,

Башкы машыктыруучу – Камбар Токтоналиев,

Улук машыктыруучу – Өмүржан Молдодосов.

  • Жеңил атлетика:

Дарья Маслова, марафон,

Нурсултан Кеңешбеков, 5000 метр,

Башкы машыктыруучу – Сатыбек Чокаев,

Дарья Маслованын жеке машыктыруучусу – Татьяна Борисова.

  • Фехтование:

Роман Петров, шпага,

Башкы машыктыруучу – Александр Черных.

  • Ок атуу:

Каныкей Кубанычбекова, пневматикалык мылтык, 10 метр,

Жеке машыктыруучусу – Виктор Суровцев.

  • Сууда сүзүү:

Денис Петрашов, 100 жана 200 метр (брасс),

Башкы машыктыруучу – Евгений Петрашов.

Leave A Reply

Your email address will not be published.